fbpx

Valtsid

Metalli valtsimine

Valtsimine on metalli vormimisprotsess, mis aitab vähendada metalli paksust ja muuta paksuse ühtlaseks. Materjali vähendamiseks lastakse töödeldav metall läbi ühe või mitme rulli paari. Rullide paare hoitakse valtsalustel, mis on koondatud valtsveskiteks, mis metalli kergesti töötlevad. Üldjuhul saab terast valtsida mitmesugusteks toodeteks, nagu konstruktsiooniteras (I-talad, nurgavarred, kanalite varred), vardamaterjalid ja rööpad.

Valtsimismeetodeid klassifitseeritakse valtsitud metalli temperatuuri järgi. Tegemist on kuumvaltsimisega, kui metalli temperatuur on üle selle ümberkristallimistemperatuuri. Samas nimetatakse protsessi külmvaltsimiseks, kui metalli temperatuur jääb ümberkristallimistemperatuurist madalamaks. 

Kuumvaltsimise rakendused on peamiselt lehtmetalli või lihtsate ristlõigete, näiteks rööbasteede tootmine. Kuumvaltsitud metalli üldised kasutusalad on näiteks veoautode raamid, torud, autode siduriplaadid, rattad ja veljed, veesoojendid, põllumajandusseadmed, rihmad, mootorvagunite komponendid, kaitsereelingud, uksed ja riiuli kettad. 

Külmvaltsitud terase rakenduste hulka kuuluvad metallmööbel, kartoteegikapid, lauad, lauad, toolid, mootorrataste väljalasketorud, arvutikastid ja riistvara, kodumasinad ja nende komponendid, terastrumlid, torud, hinged, valgustid, riiulid, veesoojendid, metallkonteinerid, ventilaatori labad, pannid, elektroonikakapid, muruniidukid, ehitusega seotud tooted jne. 

Durma valtsid

Durma omab pikka toomiskogemust valtside tootmises. Kuivõrd ettevõte toodab kõik osad ise, on seadmete kvaliteet maksimaalselt kõrge ja pikaajalised kogemused muutnud seadmed populaarseteks kogu maailmas. 3- ja 4-rullilised valtspingid on väga heade parameetritega, laiust on neil kuni 4,1 m ja lehe paksus max 200 mm. 4- rullilisel pingil on ka NC ja CNC juhtimise võimalus.

Mõlemad, nii 3- kui 4- rulliga valtsid on tugeva konstruktsiooniga, mis tagab täpsuse ja kvaliteedi. Lisaks annab konstruktsioon pingile pika eluea ja madalamad hoolduskulud.

4-rulliga rullvaltspingid on täpsemad, kiiremad ja produktiivsemad. Suure väändemomendiga juhtsüsteem võimaldab HRB-l saavutada lühemad tsükliajad. Kasutajasõbralikud juhtimisseadmed võimaldavad vähem sõltuda operaatori kompetentsist.

Durma on maailma juhtiv masinate tootja ja ühtlasi ka metallitöötlemismasinate maailmaturu liider. Durma tootevalik katab kõik olulisemad metallitöötlemisvaldkonnad: painutamine, lõikamine, stantsimine ja profiilmaterjalide töötlemine.

Durma ekspordib oma tooteid 82 riiki kogu maailmas. Ettevõtte tehase ruumide pindala katab 150 000 ruutmeetrit ja firmas on tööl üle 1000 töötaja. Durmas töötatakse järjekindlalt kõige kõrgemate metallitöötlemisseadmete standardite saavutamise nimel.

Uuri lähemalt meie valtside valikut ning võta igasuguste küsimuste korral julgelt ühendust. Leiame koos teie ettevõttele parima võimaliku valtsi, mis sobiks ettevõtte töömahtude ja muude olulisemate faktoritega.

Üldkontaktid

Nordcity Center OÜ, Tähnase tee 2/5, Peetri 75312, Harjumaa, Eesti

Müük:(+372) 56 999 079Hooldus:(+372) 657 9682Raamatupidamine:(+372) 683 6414

E-mail: info@nordcity.ee

Asukoht

Liitu nordcity.ee uudiskirjaga, et olla kursis meie värskete uudiste ja parimate pakkumistega!