fbpx

Treipingid

Mis on treipink?

Treipink on tööpink, mis pöörab töödeldavat detaili ümber pöörlemistelje sooritamaks erinevaid toiminguid, näiteks lõikamist, lihvimist, puurimist, deformeerimist, pinnatöötlust ja treimist. Erinevaid operatsioone sooritatakse toorikule lisatud tööriistadega eesmärgiga luua telje ümber sümmeetriline objekt.

Treipinke kasutatakse puidu treimisel, metallitöötlemisel, metalli ketramisel, termopihustamisel, komponentide taastamisel ja klaasi töötlemisel. Sobiva varustusega metalli treipinke saab kasutada ka enamiku lamedate pindade, kruvikeermete või spiraalide tootmiseks.

Dekoratiivtreipingid võivad luua uskumatu keerukusega kolmemõõtmelisi kehasid. Toorikut hoitakse tavaliselt paigal kas ühest või kahest keskpunktist, millest vähemalt ühte saab tavaliselt horisontaalselt kohandada vastavalt tooriku erinevatele pikkustele.

Teised komponendi hoidmismeetodid hõlmavad töödeldava detaili kinnitamist pöörlemisteljele padruni või kinnitusklambriga ja esiplaadile kinnitamist klambrite või haaratsiduriga.

Treipingiga valmistatavad esemed on näiteks kruvid, küünlajalad, relvatorud, kiipulgad, lauajalad, kausid, pesapallikurikad, muusikariistad (eriti puupuhkpillid) ja väntvõllid.

Kuidas treipink töötab?

Kuigi on olemas erinevat tüüpi treipinke, kasutavad need sarnast meetodit, mille puhul toorik pöörleb vastu statsionaarset lõikeriista. Freespingid töötavad vastupidiselt – toorik on paigal, lõiketööriist aga pöörleb.

Treipingid on ette nähtud materjali eemaldamiseks töödeldavatest detailidest. Töödeldav detail kinnitatakse treipingile ja surutakse lõiketööriistale. Töödeldava detaili pöörlev liikumine võimaldab materjali kiiret, tõhusat ja täpset eemaldamist.

Erinevat tüüpi treipingid

Metalli treipink

Metalli treipink teatud tüüpi treipink, mis on loodud spetsiaalselt metallist töödeldavate detailide jaoks. Nii nagu muud tüüpi treipinke, kasutatakse metallitreipinke mitmete töötlemisprotsesside läbi viimiseks, näiteks lõikamiseks, lihvimiseks, puurimiseks ja treimiseks. Kõik metalli treipingid on mõeldud kasutamiseks spetsiaalselt metallist detailidega. Seadmega on võimalik töödelda suurt hulka metalle ja sulameid, millest mõned hõlmavad terast, alumiiniumi, rauda ja vaske. 

Metallist treipingil on kaks otsa – peavarras, mis pöörleb, ja tagaosa, mis jääb paigale, et töödeldavat detaili kinni hoida. Treipinkidel on kaks standardmõõtu, mida tuleb masina valimisel uurida. Üks on kaugus peatoe ja sabaosa keskpunktide vahel ning teist nimetatakse keskpunkti kõrguseks. 

Puidu treipink

Puidu treipink on masin, mida kasutatakse puidu viimistlemiseks ja vormimiseks. 

Puidutreipingi kasutaja peab asetama puidutüki spetsiaalsesse hoidikusse. Hoidik hoiab puitu paigal, nii et seda saab erinevate käeshoitavate teradega vormida. Teatud tüüpi treipingid on siiski võimelised tera paigal hoidma, nii et kasutaja ei pea tera hoidmisega vaeva nägema. 

CNC treipink

Tehnoloogia on andnud metalli treipingile tohutult mitmekülgsust, ökonoomsust ja kasutuslihtsust. CNC-treipink on arvutiga juhitav masin, mis võimaldab operaatoril lihtsalt programmeerida detaili töötlemisprotsessi funktsiooni kujul. Ühe nupuvajutusega seadistab CNC-treipink automaatselt õige spindli pöörlemiskiiruse ja rakendab määratud arvu töötlusotsi täpselt õige nurga ja sügavusega. Tänapäeval on CNC-treipink kõige sagedamini kasutatav metallitreipink.

Metalli ja puidu treipingi erinevused

Metalli treipinkPuidu treipink
Mootori võimsusMetalli töötlemiseks kasutataval treipingil on tugev mootori võimsus.Mootorivõimsus tunduvalt madalam võrreldes metalli treipingiga.
PöörlemiskiirusEnamik metallitöötlemise treipinke pöörleb palju kiiremini kui puidutreipink ja neil saab ka muuta pöörlemiskiirust.Puidu treipingi pöörlemiskiirus on 500–1200 pööret minutis ja üldiselt ei ole võimalik pöörlemiskiirust reguleerida. 
Lõikeriistade mõõtmed ja teravusKasutavad suhteliselt suuremaid ja teravamaid terasid. Puidu treipingi terad on väiksema suurusega ja vähem teritatud.

Metalli treipinke saab kasutada üldjuhul ka puidu töötlemiseks, kuid puidu treipinke metalli töötlemiseks üldjuhul kasutada ei saa. 

Nordcity Centeri treipingid

Nordcity Center pakub treimiseks laia valikut seadmeid viielt tuntud tootjalt. 

Bulgaria ja Trens universaalsed treipingid sobivad klassikaliste treimistööde tegemiseks. Nende seadmeid on kerge hooldada, seadmetel on pikk tööaeg ja madalad haldamiskulud. Lisaks on Trensi treipingid valmistatud hallist malmist, mis tagab madala veamäära ja parema detailsuse treimistöödel. Mõlema firma treipinkidele on olemas rikkalik valik lisakomponente alates digitaalsetest näidikutest püsi- ja järeltugedeni. 

Toshulini ja UNISIGNi treimispingid ja muud seadmed on klass omaette. Täisautomaatseid arvjuhtimisega horisontaalseid ja vertikaalseid CNC treipinke peetakse maailma tipptasemeks treimisvaldkonnas. Masinate stabiilne lõikekiirus tagab töö puhtuse ja täpsuse. Treipingid on jäigad ja stabiilsed, mis tagab nende kestlikkuse ja madalad halduskulud. Enamasti pakutakse metalli treipinkide juhtimiseks digitaalseid ja visuaalselt atraktiivseid lahendusi, mis muudavad seadmete käitlemise lihtsamaks ja nauditavamaks. Näiteks UNISIGN seadmeid kasutavad sellised ettevõtted nagu Boeing, Airbus, Bombardier ja Embraer. Lisaks kasutatakse kolme ettevõtte seadmeid energia- ja kosmosetööstuses, erinevad mootorite tootjate tehastes, raudteedel jne. 

Kasutatud treipinke võib leida Nordcity lehelt siit

Masinad on sobilikud nii väike- kui suurettevõtetele. Tutvu valikuga või võta meiega julgelt ühendust ja leiame kindlasti sobiva lahenduse.

Üldkontaktid

Nordcity Center OÜ, Tähnase tee 2/5, Peetri 75312, Harjumaa, Eesti

Müük:(+372) 56 999 079Hooldus:(+372) 657 9682Raamatupidamine:(+372) 683 6414

E-mail: info@nordcity.ee

Asukoht

Liitu nordcity.ee uudiskirjaga, et olla kursis meie värskete uudiste ja parimate pakkumistega!