(

Fiiberlaser toru- ja profiililõikuseks DURMA HD-TC

HD-TC-sarja fiiberlaser profiili- ja torulõikuseks 

Torude laserlõikus on välja töötatud spetsiaalselt ettevõtete jaoks, mis väärtustavad kõrge kvaliteediga profiili- ja torulõikust. Täisautomaatne laadimine ja väljastamine on operaatori jaoks vähem aega ning vaeva nõudev. Kõrgtehnoloogilisi fiiberlasereid on lihtne kasutada, hooldada ja teenindada. Hammaslati ja lineaarmootorkäituse tehnoloogiad võimaldavad saavutada 3G kiirendust. DURMA fiiberlaserites kasutatavad üleilmselt tunnustatud komponendid pakuvad teie ettevõttele lisandväärtust. Me püüame alati pakkuda oma klientidele kvaliteeti, sooritusvõimet ja tõhusust.

Profiilide ja torude lõikamiseks mõeldud fiiberlaserid on teiega täna, homme ja igavesti.

Torude laserlõikus on välja töötatud spetsiaalselt ettevõtete jaoks, mis väärtustavad torude (maks. läbimõõt 170 mm) ja profiilide (nelikant maks. 120 mm ja ristkülik 100 x 150 mm) kõrge kvaliteediga lõikust. Kuni 3 kW lõikevõimsusega laseriga saab lõigata torusid ja profiile materjali paksusega alates 0,8 mm kuni 8 mm. Täisautomaatne laadimine ja väljastamine on operaatori jaoks vähem aega ning vaeva nõudev.
Liikuvaid telgi käitavad hooldusvabad, dünaamilised ja kõrge sooritusvõimega AC servomootorid. Laserlõikamise käigus tekkiva tolmu ärastamiseks tolmukogumisfiltrisse kasutatakse imisüsteemi. Torude ja profiilide automaatne laadimissüsteem on konstrueeritud kooskõlas materjali ettevalmistusaja vähendamise põhimõttega, torude ja profiilide automaatne väljastussüsteem kogub lõigatud materjalid kokku masina peatamiseta. Tänu masina kompaktsele teostusele sooritatakse kõik torude ja profiilide laadimis-/lõike-/väljastustoimingud väiksema ruumitarbe ning vähema töötlusega.
HD-TC laserid paistavad silma suure töökiiruse, kvaliteetsete komponentide, tõhususe ja tööstusdisaini poolest.

Madalad käidukulud
Madal energiakulu
Madal kulu komponendi kohta
Optimeeritud fookuskaugus kõigi paksuste korral
Hooldusvaba talitlus
Kompaktne kujundus, kiire paigaldus
Jäik kerekonstruktsioon, suur vastupidavus

Laserlõikepea
ProCutter pakub tervikliku lahenduse õhukeste ja keskmise paksusega materjalide laseripõhiseks sulatuslõikamiseks lainepikkuste vahemikus 1 μm ringis. Leeklõikamise korral saab töödelda ka paksemaid materjale, hoides sealjuures alal kõrgeid kvaliteedistandardeid. Lõikepea potentsiaal teisendatakse optimaalselt tootlikkuseks, iseäranis platvorm- ja torulõikemasinate korral, kus uuenduslikke tehnoloogiaid kombineeritakse järeleproovitud põhimõtetega, saades tulemuseks parima võimaliku sooritusvõime, paindlikkuse ning töökindluse.
Automaatne laadimissüsteem
Profiilid viiakse virnast üksteise järel teisaldusketile, süsteem liigutab profiili üles, haaratsid võtavad profiilist kinni ja liigutavad selle padruni teljele, padrun hoiab profiili.
Profiili pikkuse mõõtmine
Servomootori abil toimub profiili pikkuse mõõtmine ja andmete edastamine süsteemi.
Torude teisaldussüsteem
Torude teisaldussüsteem tagab torude suunamise lõikeliinile õiges asendis.
Hüdrauliline profiilihoidik
Võimaldab hoida mitmesuguseid profiile 4 klambri abil, mis toimivad sõltumatult 2+2 põhimõttel. Hüdrorõhk on automaatselt reguleeritav vastavalt profiilimaterjali paksusele.
Kett-teisaldussüsteem
Kett-teisaldussüsteem võimaldab laadida roostevabast terasest, alumiiniumist, messingist jms. torusid neid kriimustamata.
Z-telg
Võimaldab kiiremat lõikeprotsessi tänu kõrgele dünaamilisele sooritusvõimele. Autofookusega laseripea kõrvaldab ajakao lõikamisele eelnevas ettevalmistusfaasis.
Automaatse laadimise haardesüsteem
Laadimisüksuselt saabuvad torud teisaldatakse lõikealale ja tsentreeritakse automaatselt.
Profiilide tugisüsteem
4 tugihaara servomootoritega hoiavad laadimist samal tasandil hüdraulilise padruniga. Kui hüdrauliline padrun liigutab profiili mööda X1-telge, sulguvad tugihaarad üksteise järel hüdraulilise padruni esiosa avamiseks.
Pritsmekaitsesüsteem
Pritsmekaitsesüsteemi kasutatakse lõikeserval moodustuva räbu profiili vastaspinna külge kinnijäämise ärahoidmiseks. Profiili sisepinnaga nakkuvad kraadid langetavad lõikekvaliteeti ja tekitavad vajaduse detailide sisepinna puhastamise järele. Pritsmekaitsesüsteem hoiab kõik need probleemid ära.
Automaatne väljastussüsteem
Väljastusüksuse tugimehhanismi kõrgust ohjab servomootor, profiili toetatakse lõikamise ajal.
Saadaval on 4 m ja 6 m variandid.
Saadaval on variandid esi- ja tagaküljele.
Väljastuslaud saab eemaldada lõigatud torud kabiinist oma sisse-välja liikumisega.
Õmbluse tuvastusandur
HDTC masinatele paigaldatud õmbluse tuvastusandur tuvastab õmblusega pinna toru
laadimisel masinasse ja võimaldab pöörata operaatori lõigatud avad suvalise nurga alla.
Tsentreerimissüsteem laseranduritega
HDTC masinatele hiljuti lisatud laseranduritega tsentreerimise võimaluse abil saab kontrollida profiili suurust ja ebaühtlast struktuuri lõikamise ajal või enne lõikamist andurite abil selle tagamiseks, et lõigatavad sisekontuurid on korralikult tsentreeritud.

 

 

Torulõikuse tehnilised andmed
Maks. läbimõõt (mm)Ø170
Maks. nelikanttoru suurus (mm)120×120
Maks. ristküliktoru suurus (mm)150×100
Min. läbimõõt (mm)Ø20 (Ø12 Option)
Maks. toru pikkus (mm)6500
Min. toru pikkus (automaatsel laadimisel)3000
Maks. toru kaal (kg/m)37,5
Maks. materjali paksus (mm) (2 kW korral)8
Min. materjali paksus (mm)0,8
Automaatne laadiminejah
Automaatne väljastusjah
Lõikepea2D
Padrunite arv1
Tsentreerimispadrunjah
Viimati lõigatud toru pikkus (mm)185
Kaasaveopadruni kiirus (m/min)90
Kaasaveopadruni kiirendus (m/s2)10
Täpsus (mm)±0,20
Positsioonimistäpsus (mm)±0,05
Torude tüübidÜmar, nelikant, ristkülik, ellips H, C, U, L