Toru ja profiili laserlõikus

Mis on toru laserlõikus?

Toru ja profiili laserlõikus on protsess ja tehnika, mida kasutatakse torude, struktuursete kujundite või kanalite lõikamiseks. Toru laserlõikureid saab kasutada paljude erinevate kuju ja suurusega erinevatest materjalidest komponentide puhul. 

Mis on torulaseri eelised võrreldes teiste laseritega?

Üldiselt pakub laserlõikus kõrgekvaliteedilist täpsust. Torulaseritel on mitu unikaalset omadust, mis eristavad neid traditsioonilistest laseritest. Mõned torulaseri kasutamise eelised:

  • Kiired ja täpsed protsessid, mis võimaldavad töödelda suuri koguseid torusid kiire ajaga
  • Hämmastav täpsus ja võimekus luua lihtsal viisil keerukaid kujundeid
  • Pole vaja komponentide eel- ega järeltöötlust, näiteks keevitamist, lihvimist või poleerimist

Kuidas valida endale sobiv torulaser?

Insenerina, metallitöö professionaalina või tarnijana võib teie üks ülesandeid hõlmata ühel või teisel viisil laserite kasutamist. Olgu selleks siis keevitamine, lõikamine või üldised töökoja toimingud – laserid on sageli erinevate tootmisprotsesside oluline osa.

Sestap on oluline teada, kuidas leida ettevõtte tootmisvajadustele parim laser. Mõned tegurid, mida soovitame arvesse võtta torulaseri valimisel, hõlmavad järgmist:

  • Lainepikkus
  • Laseri võimsus
  • Laserkiire kvaliteet

Kui olete need tegurid kindlaks määranud, on võimalik alustada nendele nõuetele vastavate konkreetsete laserite uurimist. Samuti on ostuotsuse tegemisel oluline arvestada nii hinna kui ka lisafunktsioonidega, mis võivad töö tegemist oluliselt lihtsustada.

Toru laserlõikus tööstuses

Torulaseritel on lai valik rakendusi nii tööstustes kui ka kommertseesmärkidel. Tööstuslikel eesmärkidel kasutatakse torulasereid sageli keevitamiseks, märgistamiseks ja lõikamiseks. Seadmed sobivad eriti hästi ülesanneteks, mis nõuavad suurt täpsust.

Kommertsmaailmas saab torulasereid kasutada näiteks siltide valmistamiseks või tarbeelektroonika komponentide tootmiseks. Masinad pakuvad kõrget detailsust ja kiirust, muutes need ideaalseks seda tüüpi ülesannete jaoks.

Torulasereid kasutatakse mitmes valdkonnas, näiteks tehnoloogia-, elektroonika-, auto-, mööbli- ja meditsiinitööstuses. 

2- või 3-teljega laserlõikurid

Torude laserseadmeid on olemas erinevat tüüpi ja nad saavad hästi hakkama erinevate lõike vajadustega.

2-teljeline masin lõikab torusid kahes mõõtmes. 2-teljega seadmed sobivad hästi toru konstruktsioonide vahel kasutatavate ühenduste loomiseks.

3-teljeline laserlõikur lõikab 3-mõõtmeliselt. Neid masinaid kasutatakse faasimiseks või kaldlõikamiseks.

CO2 laserid vs fiiberlaserid – kumba eelistada?

Nordcity Center pakub toru ja profiili laserlõikuseks kolme tootja laserlõikureid – DURMA fiiberlaserid, BALLIU CO2- ja fiiberlaserid ja HSG LASERi CO2- ja fiiberlaserid.

Fiiberlaseriga torude lõikamine on spetsiaalselt ette nähtud ettevõtetele, kellel on väga kõrged nõudmised täpsuse, kiiruse ja automatiseerimise osas. Täisautomaatne laadimine ja mahalaadimine nõuab operaatorilt vähem pingutusi ja annab kõvasti aja kokkuhoidu. Kiudlaserite kõrgtehnoloogia annab suure eelise, sest seadmeid on lihtne kasutada ja hooldada. Lisaks ühendab fiiberlasertehnoloogia unikaalsed eelised 3D-lõikuse mitmekülgsusega. Rack & Pinion ja Linear Motor Motion tehnoloogiad võimaldavad saavutada 3G kiirenduse.

CO2 lasertehnoloogia eeliseks on suurepärane lõikekvaliteet, tunduvalt pehmemad lõikeservad. Lisaks sirgetele servadele võimaldab 3D lõikuspea ka kuni 45 kraadi pikkuseid lõikeid. Suur eelis CO2-l on veel erinevate materjalide lõikamise võimalus – klaas, plast, komposiit jm lisaks terasele.

CO2 lasertehnoloogia on vanem  ja fiiberlaserid vallutavad käsikäes tehnoloogiate arendamisega kiiresti turgu. Töö kiiruse eelis, peaaegu poole madalamad tegevuskulud ja kolm kuni neli korda suurem läbilaskevõime kui CO2 laseritel, annavad fiiberlaseritele tohutu eelise. Rahaline kasu, mida saab saab kasutades fiiberlasereid võib olla ettevõtte olukorda muutev. Samas tasub meeles pidada, et CO2 laserid on fiiberlaseritest odavamad ja võivad olla sobilikud väiksemate tootmismahtude korral. 

Võta meiega küsimuste korral CO2- või fiiberlaserite kohta julgelt ühendust ja leiame Teie ettevõttele parima võimaliku seadme, mis arvestaks just ettevõtte tootmismahtude ja muude oluliste aspektidega.

Üldkontaktid

Nordcity Center OÜ, Tähnase tee 2/5, Peetri 75312, Harjumaa, Eesti

Müük:(+372) 56 999 079Hooldus:(+372) 657 9682Raamatupidamine:(+372) 683 6414

E-mail: info@nordcity.ee

Asukoht

Liitu nordcity.ee uudiskirjaga, et olla kursis meie värskete uudiste ja parimate pakkumistega!