(

Painutuspingid

Painutuspingid

Metalli painutamine on protsess, mille abil muudetakse metalltoru või lehtmetalli kuju rakendades temale jõudu. Jõu kasutamine põhjustab komponendi paindumise kindla nurga all, mille tagajärjel moodustub eeldatav kuju, sageli “V” või “U” kuju. Painutuspingi pidur on tööriist, mida kasutatakse metalli lehe painutamiseks ja seda tehes kasutatakse stantsimist ja vermimist. Kuigi painutuspingi töö peatamine võib tunduda ilmselgelt arusaadav, võib kogu protsessi vältel täpsuse säilitamine osutuda keeruliseks. On mitut erinevat tüüpi painutuspingi pidureid, mis avaldavad erinevat taset jõudu komponendile. Näiteks mehaaniline, pneumaatiline, hüdrauliline ja CNC. 

Toru painutuspinkide kohta saad põhjalikult lugeda klõpsates siin lausel. 

Erinevat tüüpi painutuspingid

Mehhaaniline painutuspink

Tänu sellele painutuspingi pidurite disainile ei ole see õhkpainutamiseks sobiv valik. Mehaanilise painutuspingi kaks peamist eelist on kiirus ja täpsus, kuid teised seadmed on ohutumad ja kergemini kasutatavad, näiteks CNC pingid.

Pneumaatiline painutuspink

Selle seadme puhul kasutatakse kompressorit õhuvooluga varustamiseks. Pneumaatilist painutuspinki kasutatakse sageli siis, kui vajatakse vähem survet. Masin on ka kõige paremini kasutatav väikeste metallosade painutamiseks.

Hüdrauliline painutuspink

Hüdraulilistes painutuspinkides kasutatakse sageli uusimat tehnoloogiat ja need sobivad kõige paremini metallplaadi täpseks painutamiseks, mistõttu on hüdraulilised masinad populaarseks valikuks lehtmetalli ja torude painutamisel.

CNC painutuspink

Need masinad annavad väga täpse tulemuse ja suudavad töödeldada väga erineva paksuse ning suurusega metallplaate ja torusid. Lisaks ei nõua CNC masinad eriti inimese kohalolu ning nii palju teadmiseid masina tööpõhimõtetest, kuivõrd CNC painutuspink teeb suurema osa tööst automaatselt. 

Painutuspingi eelised Sinu tootmisele

Painutuspingil on mitu eelist: 

  • Kõrge töötlusefektiivsus: painutuspinkide kasutamine tagab sama tootepartii kõrge detailsuse ja komponentide suure homogeensuse, mis suurendab oluliselt tootmise efektiivsust.
  • Paindlikkus: painutusmasina paindlikkus peegeldub peamiselt rikkalikes rakendamisvõimalustes. Painutuspinke kasutatakse paljudes erinevates protsessides, näiteks lehtmetalli painutamiseks autotööstuses, lennukitööstuses, kergetööstuses, laevaehituses ja raudteesõidukite tööstuses. Mida suurem on painutuspingi tööpink, seda suurem on tonnaaž ja paksem töödeldav pressplaat.
  • Lisaks ülalmainitud eelistele kasutab painutuspink töökindluse, ökonoomsuse ja täpsuse tagamiseks keerdtelje sünkroniseerimist ja mehaanilisi tõkkeid. Painutuspink on lehtmetallitööstuses oluline detailide painutamise ja vormimise seade ning kaasaegse tööstusliku tootmise oluline sümbol.

Mis põhjusel on painutuspink metallitöötlusettevõttele kasulik? 

Painutusmasin on omamoodi sepistamis- ja pressimismasin, mille peamiseks rolliks on metallitöötlus. Painutuspink on parim valik lehtmetalli töötlemiseks, eriti, suurte lehtede puhul. Erinevaid painutusvorme kasutades on võimalik servi painutada, venitada, ümaraks pressida, stantsida ja nii edasi, sestap ei saa painutuspingi kasulikkust töötlemisele alahinnata. Lisaks saab painutuspinki kohandada vastavaks erinevatele toorikute vajadustele, muutes painutuspingil kasutatavaid tööriistu/vorme.

Nordcity pakub painutuspinke nii lehtmetallile kui ka toru- ja profiilitöötluseks. Uuri meie valikut ning küsimuste korral võta julgelt ühendust. Aitame leida Teie ettevõttele parima võimaliku painutuspingi, mis sobiks ettevõtte töömahtude ning muude oluliste faktoritega.

Üldkontaktid

Nordcity Center OÜ, Tähnase tee 2/5, Peetri 75312, Harjumaa, Eesti

Müük:(+372) 56 999 079Hooldus:(+372) 657 9682Raamatupidamine:(+372) 683 6414

E-mail: info@nordcity.ee

Asukoht

Liitu nordcity.ee uudiskirjaga, et olla kursis meie värskete uudiste ja parimate pakkumistega!