(

Lehtmetalli laserlõikus

​​Lehtmetalli laserlõikus ja erinevad laselõikustehnoloogiad

Laserlõikusel kasutatakse lamedate ja õhukeste metallilehtede lõikamiseks suure võimsusega valguskiirt (laserit). Protsessi juhib optika ja arvuti arvjuhtimise (CNC) tehnoloogia, mis tagab laseriga lõigatud osade suure täpsuse. 

Laserlõikuseks kasutatakse tänapäeval valdavalt fiiber- ja CO2 lasereid. Fiiberlaserid on ühed kõige võimsamad täppislõikeseadmed. Need kuuluvad tahkislaserite hulka, mis kasutavad külvilasereid, et võimendada kiirt spetsiaalsete klaaskiududega. Need on tõhusad metallide, sulamite ja mittemetallide, näiteks klaasi, plasti ja isegi puidu tükkide lõikamiseks. Lisaks lihtsatele lõiketoimingutele sobivad need metalli graveerimiseks ja lõõmutamiseks.

CO2 laserid toodavad valguskiire, juhtides elektrit läbi gaasiseguga täidetud toru. Gaasisegu sisaldab peamiselt süsinikdioksiidi ja inertgaase – heeliumi ja lämmastikku ehk laseritel levinumaid vorme.

Pildi allikas

Lehtmetalli laserlõikuse eelised

Järgmiseks jagame 5 olulisemat laserlõikuse eelist:

 • Kõrgkvaliteetsed ja täpsed lõiked

Laserkiir lõikab metalle väga kõrge täpsusega. Laseri täpsus ja detailsus on võrreldamatu paljude teiste töötlemismeetoditega. Mõnede stants-lõikeriistade peensus küündib umbes 1–3 mm, samas kui laserlõikurid töötavad hämmastava 0,003 mm täpsusega.

 • Metalli lehtede maksimaalne utiliseerimine

Laserlõikurid võimaldavad edukalt kasutada valdava osa toormaterjalist. Tänu kõrgtehnoloogia läheb raisku vähe lehtmetalli pinda või üldse mitte – masin maksimeerib mistahes metalllehe kasutatava osade arvu. Seetõttu ei ole vaja muretseda lisamaterjalide hankimise pärast; saate osta täpse koguse töödeldavat metalli ja hoida kulusid kokku. 

 • Lõikamise mitmekülgsus (hoiab aega kokku)

Lehtmetalli laserlõikus on paindlik ja mitmekülgne. Üks laserlõikur saab efektiivselt hakkama erinevate lõikeoperatsioonidega, näiteks lihtsate lõigetega, keerukate detailide lõigetega, märgistustega ning isegi graveeringute puurimisega. Tänu seadme universaalsusele ei pea tootjana protsessi käigus tööriistu aeg-ajalt välja vahetama.

 • Madal energiakasutus

Laserlõikuril ei ole erinevalt mõnest teisest seadmest masinaosi, mille asukohta oleks vaja muuta. Sel põhjusel saab lõikeseade materjali tükke tõhusalt töödelda liigset energiat kulutamata. Kui laserlõikurid võivad töötada 10 kW energiaga, siis enamik teisi töötlemisviise võib nõuda kuni viis korda enam energiat.

 • Kahju vähe või puudub

Võib arvata, et kõrgkuumusel lehtmetalli lasertöötlemine võib põhjustada komponendi kõverdumist, moonutusi või isegi lõplikku kahjustamist. See ei vasta tõele. Laseri kuumusest mõjutatud piirkonnad on minimaalsed ega kujuta ohtu metalli omadustele või komponentide vastupidavusele valmimisjärgselt. 

Durma lehtmetalli laserlõikus

Fiiberlasertehnoloogia on efektiivseim lahendus lehtmetalli lõikamiseks. Durma laserid on maailma ühed tuntumad. Ettevõtte mudelivalik on lai koos erinevate lisavõimalustega. Fiiberlaserid on palju kiiremad ja energiasäästlikumad kui CO2 laserid. Rack & Pinion lineaarmootori liikumistehnoloogia võimaldab saavutada 3G kiirenduse. Seadmetele saab lisada täisautomatiseeritud lehtede laadimise ja ladustamise mehhanismi. Automatiseerimine muudab töö väga kiireks ja kuluefektiivseks. Fiiberlaseritega saab lõigata alumiiniumi, vaske, messingit ja terast. Durma kõik fiiberlaserid on ehitatud ja disainitud nii, et neid oleks võimalik paigutada ka üsna väikesesse ruumi. Fiiberlaseri kompaktsus on võimalik tänu üliheale jahutus- ja filtritehnoloogiale.

DURMA fiiberlaserite eelised 

 • Suurepärased tulemused mitmesuguste materjalide lõikamisel
 • Täpsed lõiked paksu ja õhukese materjaliga
 • Madalad investeerimis- ja tegevuskulud
 • Kaasaegne ja kompaktne disain
 • Madal energiakulu
 • Globaalselt tunnustatud kvaliteetsed komponendid
 • Korralik töökindlus
 • Kõrgem tulumarginaal

Durma on maailma juhtiv masinate tootja ja ühtlasi ka metallitöötlemismasinate maailmaturu liider. Durma tootevalik katab kõik olulisemad metallitöötlemisvaldkonnad: painutamine, lõikamine, stantsimine ja profiilmaterjalide töötlemine.

Durma ekspordib oma tooteid 82 riiki kogu maailmas. Ettevõtte tehase ruumide pindala katab 150 000 ruutmeetrit ja firmas on tööl üle 1000 töötaja. Durmas töötatakse järjekindlalt kõige kõrgemate metallitöötlemisseadmete standardite saavutamise nimel.

Vaata pakutavaid lehtmetalli laserlõikureid lähemalt ning küsi kindlasti küsimuste korralt meilt lisa! Soovime leida teie ettevõttele parima võimaliku seadme. 

Üldkontaktid

Nordcity Center OÜ, Tähnase tee 2/5, Peetri 75312, Harjumaa, Eesti

Müük:(+372) 56 999 079Hooldus:(+372) 657 9682Raamatupidamine:(+372) 683 6414

E-mail: info@nordcity.ee

Asukoht

Liitu nordcity.ee uudiskirjaga, et olla kursis meie värskete uudiste ja parimate pakkumistega!