(

Laserlõikus

Mis on laserlõikus ja kuidas see toimub?

Laserlõikuseks kasutatakse suure võimsusega laseri, mida juhitakse optika ja arvuti numbrilise kontrolli (CNC) abil suunamaks kiirgust läbi materjali. Laserlõikuse abil võib töödelda väga mitmeid materjale alates puidust, metallist, vineerist, alumiiniumist jne. Tavaliselt kasutatakse laserlõikus- protsessiks liikumisjuhtimissüsteemi, mis järgib CNC- või G-koodi mustrit, mida tuleb materjalile lõigata. Fokuseeritud laserkiirgus põleb, sulab, aurustub või plahvatab kokkupuutel gaasivooluga, saades lõpptulemuseks kõrgekvaliteedilise pinna viimistletud servaga.

Laserkiirgus tekib laserlõigatavate materjalide stimuleerimisega suletud konteineris olevate elektriliste tühjendite või lampide abil. 

Tänapäeval viiakse enamik tööstuslikest metallplaatide laserlõikusest läbi kahte tüüpi laserite abil: CO2- ja fiiberlaserite. CO2- ja fiiberlaseritest võid lähemalt lugeda klõpsates SIIN

Nordcity Center pakub laserlõikureid lehtmetallile kui ka torudele ning profiilidele. Lehtmetalli laserlõikuseks on välja pakkuda seadmeid tuntud tootjatelt nagu näiteks Durma ja Balliu, millel on kahepeale mitukümmend aastat kogemust metallitöötlusseadmete vallas. Toru laserlõikuseks on müügil Durma ning HSG Laseri torulaserid. 

Erinevate materjalide omadused laserlõikusel

Paremaks mõistmiseks võib öelda, et 40W laseriga saab lõigata paberit, pappi, vahtplasti ja õhukest plasti. 300 W laseriga saab juba töödelda õhukest terast ja paksemat plasti. Kui soovite lõigata läbi 2 mm või paksemaid teraslehti, on teil vaja vähemalt 500 W laserlõikurit.

Metalli ja roostevaba metalli laserlõikus

Metall peegeldab ja juhib soojust, mis tähendab, et laser peab olema võimeline suunama intensiivsemat valgust väiksemale alale. Suure võimsusega CO2 laserid võivad lõigata metalle, näiteks terast ja roostevaba terast, kuid alumiiniumi ja messingiga võib olla CO2 laseril nende peegeldavate omaduste tõttu olla raskusi. Fiiberlaserid on levinud vase ja alumiiniumi lõikamiseks. Mõned levinumad laservõimsused on 3500, 4000 ja 6000. 6000-vatised laserid sobivad suurepäraselt eriti paksude või tugevate metallide laserlõikamiseks, kuigi paljudel juhtudel on väiksemad võimsused töö tegemiseks enam kui piisavad.

Puidu laserlõikus

Materjale, nagu papp, akrüül ja puit, on lihtne lõigata juba kergemate CO2-lõikuritega, sest need materjalid põlevad kergesti ja neelavad valgust. Erinevad puidusordid võivad mõjutada laseri toimimist. Lehtpuidul võib olla heledaid ja tumedaid sorte ning see võib mõjutada kontraste, halltoone ja väikeste kirjutiste fotografeerimist. Puidu laserlõikamiseks on parim valik 150W – 800W CO2 laserid, mille kiired neelavad puitu kergesti. Nendega saab teha tõhusaid lõikeid kuni 3/4″ paksusele puidule. Lepp, kase laservineer, pappel, seeder ja männipuit on laserlõikamiseks parimad valikud. 

Vineeri laserlõikus

Vineer on väga vastupidav, mitmekülgne ja atraktiivne materjal, mille üheks suureks eeliseks on, et seda saab toota suurte lehtedena, mistõttu sobib vineer ideaalselt laserlõikamiseks. Vineer vajab suurt laservõimsust puhaste lõigete tegemiseks minimaalsete põletustega piki lõikeserva. Üldiselt kasutatakse vineeri laserlõikuseks CO2 laseri, mille võimsus on umbes 60-100 W. 

Laserlõikuse plussid

Laserlõikusel on alternatiivsete metallilõikusmeetodite ees tohutud eelised. Pidevalt areneva valdkonnana pakub laserlõikamine aina enam võimalusi, millega teised metallilõikusmeetodid ei suuda sammu pidada. Laserlõikuse abil saab parima kvaliteediga lõike kiirelt ja taskukohase hinnaga.

  • Saab kergesti lõigata värvilisi materjale
  • Laserlõikurid on usaldusväärsed masinad pikaks ajaks kvaliteedilt eriliselt mitte järgi andmata
  • Laserlõikur kasutab lõikamisel vähem energiat kasutades lämmastikku, hapnikku või õhku
  • Laserlõikur lõikab läbi ka kõige paksema metalli – sealhulgas pehme terase
  • Laserlõikuse abil saab lõigata keerulisi kujundeid kõrge detailsusega
  • Veatu servaviimistlus

Mis vahe on lehtmetalli ja toru- ning profiilide laserlõikuritel?

Esimene asi, mis eristab toru laserlõikust lehtmetalli laserlõikusest, on see, et toru töötlemise korral liigub materjal kogu protsessi vältel vastupidiselt sellele, mis (tavaliselt) metalllehtedega juhtub. Pärast laadimist ja lõikamispiirkonda viimist liigutatakse toru töö käigus edasi-tagasi, seda pööratakse suure kiiruse ja erinevate kiirendustega.

Torulaseri teine erinevus võrreldes lehtmetalli laseritega on tohutu hulk erinevaid töödeldavaid kujundeid, sektsioone ja profiile (töödeldavate materjalide ja materjalide paksuse mitmekesisus on lehetöötlusseadmetega üsnagi sarnane).

Erinevad töödeldavad komponendid ulatuvad ümmargustest, ruudukujulistest või ristkülikukujulistest torudest, mida sai töödelda varasematel süsteemidel keerukamate komponentideni, millel on varieeruv paksus ja avatud nõgusprofiilid. 

Juhul, kui Teil tekkis küsimusi lehtmetalli, toru või profiilide laserlõikuse kohta, võtke meiega ühendust. Kuulame teie probleeme ning leiame koos parima võimaliku seadme vastavalt teie soovidele. 

Üldkontaktid

Nordcity Center OÜ, Tähnase tee 2/5, Peetri 75312, Harjumaa, Eesti

Müük:(+372) 56 999 079Hooldus:(+372) 657 9682Raamatupidamine:(+372) 683 6414

E-mail: info@nordcity.ee

Asukoht

Liitu nordcity.ee uudiskirjaga, et olla kursis meie värskete uudiste ja parimate pakkumistega!